Temsilciniz Curriculum Vitae

Bu gönderiyi sende paylaş

Özgeçmiş neden temsilcinizdir? Temsiliniz neden önemlidir? Temsiliniz nasıl olmalıdır? Temsil nasıl ifade edilmelidir?
Hayalini kurduğunuz işe ve şirkete girişte ilk etap olan özgeçmişiniz, sizin tanıtım kartınız ve profesyonel hayatınızın kısa özetidir. Kendinizi en doğru, en iyi ve en etkili şekilde ifade aracınızdır. İlk aşamada vekiliniz, özgeçmişiniz olacağı için yazım dili, sadeliği, anlaşılabilirliği, netliği ve sizin pozisyona olan uygunluğunuzu apaçık belirtmesi bilhassa önemlidir. Yazım diliniz ve genel hatlarıyla özgeçmişiniz profesyonel, kısa, sade ve anlaşılır olmalıdır. Profesyonel hayatınızın dışındaki bilgilere özgeçmişte yer verilmemelidir çünkü yeri burası değildir. Şirketler motivasyon mektubu istediğinde onların yeri orasıdır ve özgeçmiş ile motivasyon mektubu karıştırılmamalıdır. Özgeçmişiniz yapısal ve teknik olarak pozisyon için uygunluğunuzu, yetkinliklerinizi açıklayabiliyorsa başarılı ve etkili bir temsildir. Etkili bir özgeçmiş, harika bir pr çalışması olacaktır ve sizi öne çıkaracaktır.
Kendi özgeçmişiniz için değerlendirmenizi ‘’en doğru, en iyi, en profesyonel’’ şekilde sizi temsil edip etmediği gibi ana kıstaslarla yapabilir veya işe alım uzmanlarından bu konuda profesyonel bir destek alabilirsiniz. Egeid ailesi olarak bu konuda ve işe alım danışmalığı konularında size destek olmaya hazırız. Unutulmasın, özgeçmişiniz vekilinizdir.

İlginizi çekebilecek bir kaç haberimiz

Referanslı İşe Alım Talimatı

Referanslı işe alım talimatı, bir işverenin veya insan kaynakları departmanının, bir adayın işe alınmasını düşündüğü durumda, adayın referanslarını nasıl kontrol edeceğini ve değerlendireceğini belirten bir

İşinizi büyütmek mi istiyorsunuz?

Birlikte Yapabiliriz